کتاب‌ها

معرفی کتاب «ایستاده در باد؛ نگاهی به تفسیر سوره احزاب» از مجموعه کتاب‌های «اندیشه‌های دوران در میزان»

بسم الله الرحمن الرحیم

قرآن در کجای زندگی ما واقع است؟ بر سر تاق‌چه اتاق‌هایمان خاک می‌خورد؟ یا به کنج دل‌هایمان در هاله‌ای از تقدس نشسته است؟ یا مثل خورشیدی، راه پیش رویمان را روشن می‌سازد؟

قرآن با تصویری که در این کتاب از آن ارائه می‌شود، دلیل راهی است که در تند باد تفکرات زمان، هم‌چون چراغی استوار، حجت‌های زندگی ما را روشن و مدلل می‌کند؛ نه فقط آیاتی که تلاوت آن زینت بخش محافل ما یا تسکین دهنده آلام ماست.

قرآن کتاب زیبایی است مربوط به چهارده قرن پیش؟ یا کتاب تفکرات امروز ماست؟ اگر به دنبال مصداقی برای پاسخ به این سوالات هستید، «ایستاده در باد» را بخوانید.
«ایستاده در باد» با آن که درباره قرآن و تفسیر قرآن است، دقیقا به زبان امروز ماست. «ایستاده در باد» را همان گونه که از نام دیگرش (اندیشه‌های دوران در میزان) پیداست، شاید بهتر باشد تصویری از قرآن بخوانیم. تصویری که در آن سعی شده تا سخنانی که از هر طرف به سوی ما هجوم آورده‌اند را ـ مخصوصا در حوزه فلسفه و اندیشه سیاسی ـ در محک قرآن قرار دهد. شاید هم بهتر باشد آن را انعکاسی از تفکرات دورانمان بنامیم که چون بادهای تندی ما را در بر گرفته‌اند.

چاپ چهارم کتاب در سال ۹۷، با ۶۱۸ صفحه و به قیمت پشت جلد ۴۰٫۰۰۰ تومان منتشر گردیده است.

برای خرید کتاب می‌توانید به مراکز ذیل مراجعه نمایید:

بنیاد توسعه فردا واقع در: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، نرسیده به اتوبان ستاری، بین خیابان حسن آباد و ابراهیم شمالی، پلاک ۴۳۲، ساختمان افرا، طبقه سوم واحد ۳۰۱ شماره تماس: ۴۴۰۳۰۷۱۸ (لطفا قبل از مراجعه حضوری تماس گرفته شود)

خرید اینترنتی از سایت پاتوق کتاب فردا